Nie dasię nie zauważyć, że wielu jest dzisiaj zmęczonych współczesnym pędem zanowoczesnością, nowymi technologiami, wszechobecnym przepychem, szybszym Internetemczy coraz to nowszymi gadżetami, które tak naprawdę do niczego są nam potrzebnejeśli się głębiej nad tym zastanowimy.

Odnoszę wrażenie, że coraz więcej ludzi z sentymentem powraca do przeszłości, do tej, wktórej nie było za wiele, ale wciąż wystarczająco do życia i do przeżycia. Wracajądo czasów, gdzie ludzie nie wymijali się bezmyślnie patrząc w ekran smartfonu. Czasów, w których na półkach sklepowych różnej maści było kilka produktów dowyboru z danej kategorii produktowej, a nie kilkanaście, czy kilkadziesiąt. Towszystko wiąże się z tym, że szukamy sposobów, by odciąć się od tegozmechanizowanego świata, tego przepychu i super technologii, która nas corazbardziej męczy. Jednym ze sposobów jest ucieczka do natury: do lasu, na łąkę,nad morze. Gdziekolwiek, byleby poczuć i nacieszyć wszystkie zmysły tym, czymBóg nas obdarzył. Nieskazitelnie czystym powietrzem, fauną i flarą no i ciszą,której chyba każdemu dziś na co dzień brakuje, często z własnej woli. Innymsposobem powrotu do natury jest nawiązanie do niej we własnych wnętrzach. Jestto doskonały sposób przemycania kawałka lasu, łąki czy roślinności po prostu donaszych domów i mieszkań. Daje nam to w rezultacie takie efekt obecności naturyw naszych wnętrzach. Wszystko co naturalne uspokaja zmysły, nie zatruwa naszychorganizmów, a wręcz oczyszcza nas z tego wszechobecnego, męczącego „oczopląsu”jak ja to nazywam.

Osobiście uważam, że smaczne, minimalistyczne dodatki w nawiązaniu do natury robią niezłą robotę wnętrzom, czy małym, czy większym.Dobrze jest zachować proste kolory na ścianach, czy meblach, a poszalećkolorystycznie z dodatkami, bo te można w każdej chwili zmienić w zależności odnaszych nastrojów i obecnych trendów wnętrzarskich. Poniżej kilkanaście inspiracji dotyczących plakatów między innymi z motywami botanicznymi mojego autorstwa. Wiele z nich to reprodukcje moich obrazów ręcznie malowanych bądź fotografi.  Wszystkie można zakupić pojedyńczo nasztuki bądź w pakietach u mnie w sklepie internetowym tutaj >>

A cytat o naturze wnętrzach

Antoine de Saint-Exupery