Odkąd mocniej zajęłam się szeroko pojętą sztuką, projektowaniem wnętrz i fotografią, dostrzegłam, że na rynku brakuje plakatów, czy obrazów z tematyki religijnej, lecz w stylu minimalistycznym i nowoczesnym jednocześnie, które nie przytłoczą wnętrza, ale je ubogacą. Obrazów, nad którymi nie jeden wpadnie w zadumę, inni wręcz się nawrócą. Obrazów, które sprawią, że na sercu zrobi się lżej, że zmuszą do myślenia o czymś więcej niż to, co przyziemne, namacalne.  W wielu sklepach możemy odnaleźć mnóstwo, przeróżnych plakatów z motywami roślinnymi, glamour, z nietypowymi figurami geometrycznymi, czy choćby z modnymi dzisiaj hasłami, które ukierunkowane są nierzadko na kreowanie własnego ego i budowanie własnego ‘ja’. 
Mam wrażenie, że w dzisiejszych, nowoczesnych wnętrzach brakuje przestrzeni dla Boga, a przecież on jest Stwórcą wszystkiego, on daje nam tyle łask na co dzień i powinien być stawiany na pierwszym miejscu, zarówno w naszym życiu jak i w naszych domach. Każdy katolik powinien żywić się Jego Słowem, a przynajmniej je sobie przypominać na co dzień, a taka galeria plakatów religijnych, w połączeniu ze sztuką minimalistyczną mogłaby być idealną ku temu możliwością. Jak miło byłoby dostrzec w dzisiejszych polskich domach na ścianach coś co pochodzi od Boga, jak na przykład Jego Święte Słowa, które mają przecież wielką, wręcz egzorcyzmującą moc.  Cieszę się jednocześnie z tego, że wciąż mamy wiele domów, w których znajdują się obrazy z wizerunkiem Jezusa czy Najświętszej Maryi Panny. Ku mojemu ubolewaniu, zdarza się to jednak coraz rzadziej. Dzieje się tak zapewne, że dzisiaj coraz więcej młodych ludzi odchodzi od wiary, żyją swoim życiem, zapominając  często zupełnie o Bogu, poddając się narzucanej nam modzie na konkretne myślenie o sobie, świecie i to co w nim się znajduje.

Wychodząc na przeciw temu, co oferuje nam świat, może warto zaoferować mu także Słowo Boże w oprawie nowoczesnej, która pasowałaby do każdego nowoczesnego wnętrza? Tym samym osoby mocnej wiary dawałyby piękny, niestandardowy na dzisiejsze czasy przykład innym, uzupełniając swoje domy, pokoje dzieci, czy sypialnie plakatami czy obrazami zawierające słowa, które mogłyby poruszyć nie jednego ateistę, czy katolika, który dawno już odszedł od wiary. Wchodząc do takiego domu, gdzie na samym wejściu przemawiałby i witał nas sam Bóg,  dla jednych byłoby czymś zaskakującym, dla innych pięknym i godnym naśladowania.  Takie wnętrze daje do myślenia, zmusza do kontemplacji,  może nie od razu i może nawet nieświadomie, ale po cichu i powoli zbliżając się do najgłębszych zakamarków naszej duszy i serca.  Przyznam, że sama wprowadzając się do swojego upragnionego domu od razu wysnułam taką właśnie wizję : Ten dom musi stać się domem Boga i Maryi. Jeśli Bóg będzie zawsze na pierwszym miejscu, wszystko znajdzie się na właściwym. Ot prosta prawda, o której dziś miliony ludzi albo zapomniało, albo w ogóle nie wie.  Oczywiście same słowa Jezusa umieszczone na ścianach, bez odzwierciedlenia w naszym życiu nie będą znaczyły nic, bo wiara bez uczynków jest przecież niczym. Warto jednak na co dzień przypominać sobie pewne prawdy, pewne ważne słowa Pana Jezusa skierowane do nas, ludzi grzesznych i słabych. Dziś jak nigdy, potrzebujemy mocnej wiary, by nie wyrzec się Chrystusa w sytuacjach kryzysowych, ale by Go bronić i świadczyć Jego naukę własnym życiem. Dzisiaj potrzebujemy dawać innym świadectwo, bo tak wielu ludzi jest zagubionych, tak wielu wybiera zło, które może i jest ładnie opakowane i podszyte przez dobro,  ale jak wielu z nas się o tym przekonało i wciąż przekonuje jest to jedynie fałszywy przekaz.  Prawdą jest jednak, że tylko nasz Bóg w Trójcy Jedyny jest Dobry i tym powinniśmy się my katolicy szczególnie kierować, a nie tym co nam świat wmawia, lub niestety nawet słudzy Kościoła, tak bardzo pogubieni i obojętni w stosunku do prawd danym nam od samego Boga. 

Cactus and photo frame
Festive copy space design wallpaper mockup
Festive copy space design wallpaper mockup
Cactus and photo frame
Cactus and photo frame

Nawiązując do powyższego, polecam każdemu,jeżeli kocha Pana Boga i stawia Go na pierwszym miejscu w swoim życiu, aby głosić Słowo Boże także we wnętrzach naszych domów. Nie wstydźmy się Chrystusa! Nie wstydźmy się mówić o Nim innym ludziom, szczególnie tym słabej wiary. Nie bójmy się ośmieszenia, czy wyszydzenia, bo sam Jezus powiedział: 
“Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.  Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”. Mt, 10, 24-33

Jeśli podobają Ci się moje projekty plakatów ze Słowem Bożym i nie tylko, zachęcam Cię serdecznie do odwiedzenia mojego sklepiku KLIK. Może warto sprawdzić taki prezent komuś wyjątkowemu na urodziny, imieniny, bądź na przykład na okazję narodzin dziecka lub Chrztu Św. Jeśli przyjdzie Ci do głowy osoba, którą chciałbyś obdarować takim nietypowym prezentem, bądź będziesz to ty sam, zapraszam wtedy do mojego sklepu online 🙂 10 % Dochodów ze sklepu przeznaczam na Fundację Małych Stópek wspierających dzieci zagrożone aborcją i ich matki. 

PLAKATY RELIGIJNE MOŻNA KUPIĆ W MOIM SKLEPIE . LINK DO SKLEPU TU