Fotografia – bo na niej chciałabym się dzisiaj skupić – dla jednych jest sztuką samą w sobie, dla innych prostym sposobem na uwiecznienie momentów z życia, a jeszczedla innych to sposób na życie, pasja i jednocześnie jedyny sposób wyrażanies iebie. Dla mnie to po trochu wszystko. Bez fotografii, tych kolorowych, retroczy czarno białych nie moglibyśmy w pełni sięgnąć pamięcią do przeszłości. 

To właśnie aparat ma zdolność namacalnego przekazania nam skrawka naszego życia, naszych doświadczeń, emocji, smutków i radości. Sama nie posiadam wielu zdjęć z dzieciństwa, ale jak tak oglądam zdjęcia moich dzieciaków sprzed choćby kilku miesięcy, sama zadziwiam się na nowo, jak bardzo się zmienili, jak bardzo byli inni nie tylko fizycznie, ale i mentalnie. Cały czas zachwycam się obiektem aparatu, staram się uchwycić wartościowe kadry, w odpowiednim momencie i czasie. Staram się  też jednocześnie szlifować tę pasję, choć brak czasu i nadmiar obowiązków mi w tym nie pomaga.

Myślę sobie, że jeśli naprawdę czujemy się w czymś lub z kimś dobrze, powinniśmy poświęcać na to coś, lub tego kogoś więcej swojegojakże cennego dziś czasu. Ja uświadomiłam sobie – lepiej późno niż wcale – żelepiej jest poświęcić jedną, produktywną godzinę dziennie na rozwój swojej pasji,aniżeli usiąść wygodnie w fotelu i nie robić nic. Oczywiście odpoczynek jestważny, regeneracja naszego organizmu jest niezbędna i spędzanie czasu zbliskimi też, ale uważam, że  wewszystkim znaleźć trzeba balans. Jeśli go nie ma, coś zawsze szwankuje. Jeśliza dużo czasu poświęcamy sobie, a nie innym, prędzej czy później coś idzie nietak np. w naszym związku. Jeśli za dużo siebie poświęcimy innym, np. rodzinie,a sobie nic, to też prędzej czy później coś się dzieje źle. Balans, balans, balans.Jest to trudne, jednak do zrobienia.

Dzisiaj każdy matysiące dobrych rad dotyczących naszego życia. Jedni wmawiają nam, że żeby byćszczęśliwym, trzeba zdrowo się odżywiać i dużo ćwiczyć. Drudzy mówią nam, żetrzeba nieustannie się rozwijać, by być szczęśliwym. Ale wiesz, to nie tak.Ważne co ty czujesz i to co ciebie uszczęśliwia, a nie innych. W tym zabieganymświecie warto trzymać się wartości, których nie można kupić za żadne pieniądze.Warto też zdać sobie sprawę z tego, że talentów, pasji nie można zakopywać inic z nimi nie robić. Jeśli tylko możesz, rób to co kochasz, nawet po godzinachnudnej pracy, bo może to doda ci skrzydeł i energii na następny dzień. Jeślijesteś wierzący módl się o to do Ducha Św., a przekonasz się jak szybko odpowiena Twoją prośbę – tak było w moim przypadku. Módl się, ale z wiarą, o odkrycie (jeślijeszcze nie poznałeś swojego talentu) a potem o rozwijanie swojego talentu,który jest jednocześnie szczery, prawdziwy i wniesie coś dobrego dla innych.

Patrz oczyma,fotografuj sercem.

David duChemin

Dla mnie fotografia obok malarstwa stanowi ważną częśćmojego życia i mam nadzieję, że będę mogła w miarę możliwości poświęcać jejwięcej swojego czasu. Tymczasem zachęcam do oglądania moich zdjęć kulinarnychoraz korzystanie z przepisów, którymi dzielę się na moim blogu tutaj.

Kilka moich kadrów z tematyki kulinarnej:

Zajrzyj po przepisy 😉 www.caloznella.com