Nie od dziś wiadomo, że w historii świata mamy zarejestrowanych jak dotąd setki tysięcy niewytłumaczalnych zjawisk, cudów i uzdrowień. Osoby racjonalne, nastawione na rozum i naukę tłumaczą, że wszystkie zjawiska, które ludzki rozum nie pojmuje są przypadkiem lub  efektem placebo. Twierdzą, że te zjawiska są czymś, nad czym nauka się pochyla, ale wciąż nie zdobyła dowodów, jednakże na pewno to kiedyś nastąpi.  Ci znowu, którzy wierzą, że Bóg w Trójcy Jedyny jest Stwórcą świata i wszystkiego co jest na tym świecie doskonale wiedzą, że istnieje coś takiego jak cudowne uzdrowienie, niewytłumaczalne zatrzymanie wojny lub nawet epidemii. Ludzie, napełnieni wiarą, doskonale wiedzą,  że post, modlitwa i pokuta są niezbędnymi środkami do uzyskania pokoju w sercu i na świecie. Wiedzą, że jedynie poprzez modlitwę i ucieczkę do Najświętszego Serca Jezusowego i Serca Najświętszej Marii Panny mogą być prawdziwie szczęśliwi. 


Św. Ojciec Pio, który przez całe życie walczył z atakami szatańskimi uważał różaniec za jedną z najskuteczniejszych broni w duchowej walce: „Tym się zwycięża Szatana” – mówił wskazując na różaniec. Nosił go zawsze przy sobie, przez całe życie, a osoby, które go znały wielokrotnie widziały jak szeptał „Zdrowaś Mario” pogrążając się w skupieniu: „Odmawiajcie zawsze różaniec […] Dzięki tej modlitwie szatan spłudłuje swe ataki i będzie pokonany, i to zawsze. Jest to modlitwa do Tej, która odnosi triumf nad wszystkim i nad wszystkimi” – mawiał. To samo przekonanie żywiło wielu świętych, m.in. Josemaria Escriva: „Różaniec święty – to potężna broń. Używaj jej zawsze, a rezultaty wprawą cię w zadziwienie”. *

Na przestrzeni wieków, szczególnie w XX i XXI wieku to właśnie sam Bóg posyłał i wciąż posyła Matkę Bożą na ziemię, po to m.in. by nawracać swoje dzieci. Daje nam tyle środków, tyle modlitw, dzięki którym możemy u Boga wyprosić wszystko – co oczywiście jest dobre i zgodne z Jego wolą. Różaniec – jest jedną z największych broni, która niszczy zło bez zabijania drugiego człowieka. Zastanawiające jest to, co mówią wszyscy egzorcyści i w czym są jednogłośni. Otóż wszyscy powtarzają jedno: szatan najbardziej boi się Różańca św. i  tej, która nam go dała, czyli Matki Bożej. To właśnie Najświętsza Maria Panna została wywyższona przez samego Boga Ojca, ponieważ była najbardziej pokorna. Szatan natomiast jest najbardziej pyszny, stąd nie może znieść myśli, że zwykła,prosta kobieta została tak bardzo wywyższona przez Boga i że stała się Królową Nieba i Ziemi. Jak czytamy w Piśmie Św., to właśnie Ona ma na końcu czasów zmiażdżyć głowę szatana. Dlaczego więc wciąż tak wielu wątpi w Maryję, wprost odnosząc się z nienawiścią do osób, które ją czczą i proszą Ją o modlitwę? Czyż szatan dziś tak bardzo działa, że nawet wielcy hierarchowie polskiego Kościoła krytykują tzw. “maryjność” wielkich świętych ? Warto pochylić się nad tym wszystkim i zastanowić nad rzeczami, które tak bardzo wyśmiewane są we współczesnym świecie. Warto zastanowić się dlaczego i jakich argumentów używają ci, co wyśmiewają. I czy mają rację?

Tymczasem odsyłam do pięknego filmu dokumentalnego nakręconego przez polskich reżyserów Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka. Szczerze polecam. Pozwolę sobie zacytować fragment jednej z opinii na temat tego filmu zamieszczoną na Filmwebie: 


“To film o współczesnych niezłomnych, którym różaniec odmienił, a niejednokrotnie dosłownie uratował życie. To nie jest film o nawiedzonych katolach, rozlokowanych po kościołach, a o ludziach z krwi i kości. Doświadczonych i niezłomnych właśnie.
To dobrze zrealizowany, wcale nie jednoznaczny dokument”.

Film można obejrzeć tu: 
https://katoflix.pl/film/teraz-i-w-godzine-smierci

lub na Facebooku: Miłosierdzie Boże

Teraz i w godzinę śmierci…Dokument przedstawia moc różańca. Maryjo miej w opiece świat cały.

Opublikowany przez Miłosierdzie Boże Niedziela, 15 września 2019


Jeśli nie znasz jeszcze lub mylą ci się Tajemnice Różańca Św. przygotowałam DARMOWY plik do druku (wersja pdf) zawierający wszystkie tajemnice św. Nie ukrywam, że ja wciąż mam problemy z ich zapamiętaniem, dlatego u mnie w pokoju ściąga ta leży na biurku opakowana ładnie w ramkę , wydrukowana w formie plakatu A5 🙂 Polecam także przemycić taki mini plakat do pokojów dziecięcych, jeśli mają problem z wymienianiem tajemnic różańca św. , a nie posiadają pod ręką książeczki lub modlitewnika. Dzięki temu, będą pamiętać na co dzień o tej pięknej modlitwie, która wzmacnia człowieka i pomaga przetrwać każde pokusy i ciężkie momenty w życiu. Ja, kiedy zaczynam dzień od różańca, przeżywam go jakoś lżej, z dziwnym, niewytłumaczalnym spokojem w sercu, choćby nawet pojawiały się w tym dniu problemy. Kochani, zachęcam Was do odmawiania Różańca św. , po to, by m.in. powstrzymać szerzącą się epidemię oraz odpędzić od nas wszelkie zło. Codziennie na grupach modlitewnych , czytam wiele świadectw osób, cudownie uzdrowionych za sprawą żywej wiary i odmawiania właśnie modlitwy różańcowej . To jest nieprawdopodobne, ile można wyczytać z komentarzy nawróceń,  niewytłumaczalnych uzdrowień z chorób psychicznych, raków, czy innych przewlekłych chorób.  Ileż kobiet doznało łaski poczęcia dziecka, kiedy wcześniej, przez wiele lat nie było to możliwe. Dopiero Różaniec Św. zmienił ich życie. Życie, w którym zaczęły się dziać cuda. Dlatego proszę Was, szczególnie teraz, zacznijcie choć od jednej dziesiątki różańca dziennie i dajcie znać w komentarzach, jak wasze życie się zmienia … 

Pięknie o działaniu Różańca Św. i o cudach za wstawiennictwem Najświętszej Matki Bożej w kontekście epidemii mówi Ksiądz Chmielewski, do którego znowu pozwolę się odnieść. Dlaczego? Bo jest on jednym z nielicznych kapłanów dzisiejszego Kościoła, który z odwagą i z namaszczeniem Ducha Św. mówi co myśli, głosząc prawdziwą naukę Chrystusa. Polecam odsłuchać jego konferencji w odniesieniu do koronawirusa.

Tajemnice różańca św. DO DRUKU możesz pobrać poniżej

*fronda.pl