Przeczytałam już wiele pozycji z zakresu rozwoju osobistego. Część z nich, nie przeczytałabym w życiu drugi raz, za to te poniżej szczerze polecam każdemu mojemu znajomemu. Postanowiłam więc podzielić się z wami tymi książkami motywacyjnymi i wypisać wszelkie pozycje warte przestudiowania. Jestem pewna, że ta lista książek, korzystnie wpłyną na całe Twoje życie, tak jak na moje!
Maksimum_osiagniec_mini1.„Maksimum osiągnięć” – Brian Tracy

Książka „Maksimum osiągnięć” napisana przez Briana Tracy, światowego guru w dziedzinie sprzedaży i psychologii sukcesu, okazała się niezwykłym dziełem, który zmienił życie setki osób na świecie. Jest to inspirujący i motywujący do życia bestseller
przetłumaczony dotychczas na osiemnaście języków. Tracy w swoich publikacjach nie ukrywa, że pochodził z biednej rodziny i w dzieciństwie sprawiał kłopoty, co doprowadziło go do nieukończenia szkoły średniej. Przyznaje, że przez większość życia jego ojciec nie miał pracy na stałe i nigdy w jego rodzinie nie było pieniędzy. Doświadczenia te niewątpliwie pomogły mu być tym, kim jest dzisiaj. Od początku fascynowała go nierówność stanu posiadania, szczęścia i wpływów, a także często zastanawiał się dlaczego jedni ludzie osiągają sukces, a drudzy nie. Nie ulega wątpliwości, że po przeczytaniu tej książki, każdy czytelnik uzyskuje odpowiedź na to pytanie. Wystarczy odwołać się do słów Brian’a , „Nieważne kim się urodziłeś, ważne kim chcesz zostać”. Warto przeczytać tę książka od samego początku do końca, ponieważ w prosty sposób dostarcza ona potężnej dawki informacji i reguł w sferze psychologii, które w przypadku stosowania, doprowadziły już wielu ludzi do zmian ich złych nawyków i myślenia.
RobbinsObudzWSobieOlbrzyma2. Obudź w sobie olbrzyma – Anthony Robbins

Ta książka przeznaczona jest dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym. Ja osobiście znalazłam tam odpowiedzi, których szukałam i które pomogły mi zacząć realizować swoje marzenia i cele. W tej książce Anthony Robbins krok po kroku wprowadza nas w tajniki samodoskonalenia, pozwalając dotrzeć do wyznaczania celu. Ocknij się i zacznij kontrolować całe swoje życie – do tego namawia nas Robbins. W skrócie, to niesamowita książka, napisana przez niesamowitego człowieka, którą naprawdę powinien przeczytać każdy!

 

 

Zjedz-tę-zabę3. Zjedz tę żabę – Brian Tracy
Koniec z okładaniem zadań na później. Z tej książki nauczysz się 21 sposobów jak podnieść efektywność swojej pracy. Czytałam ją już parę razy i za każdym razem znajdowałam coś, co wcześniej umykało mojej uwadze. Techniki zaprezentowane w tej książce są niezwykle skuteczne, i potwierdzam, że zastosowanie ich, naprawdę poprawia jakość życia i produktywność człowieka. Sama to sprawdziłam!

 

 

 

the_secret_rhonda_byrne4. Sekret – Rhonda Byrne

Książka, która powstała na podstawie filmu „The Secret”. Pozycja ta może niektórych szokować, ale bez najmniejszej wątpienia daje solidnego kopa motywacji.
Czytając tę książkę poznasz szczegółowo idee prawa przyciągania. W sieci dostępny jest również film, oparty właśnie na postawie tej książki. Możesz go obejrzeć tutaj >>
Polecam wersję z napisami.

 

 

 

bogacSieKiedySpisz5. Bogać się kiedy śpisz

Książka pokazuje, jak używać własnej podświadomości, gdy śpisz, aby osiągnąć to, czego chcesz od życia – lepszą pracę, związek, małżeństwo, pieniądze, czy wpływ na innych.

Dzięki tej publikacji, będziesz mógł używać swojego twórczego umysłu w każdej sferze życia. Nauczysz się, jak rozwiązywać problemy, nastawiając swój umysł pozytywnie tuż przed spoczynkiem, dzięki czemu będziesz się budził rano już z gotowymi rozwiązaniami danego problemu. Ta książka odmieniła mnie zupełnie i moje nastawienie do życia. Polecam również tę książkę w formie audio booka.

 

 6.Myśl…i bogać się – Napoleon Hill

mysl-i-bogac-sieKlasyka w swoim gatunku. Przygodę z rozwojem osobistym proponuję zacząć właśnie od tej pozycji. Ja ją przeczytałam na końcu, ale żałuję nie uczyniłam tego w pierwszej kolejności. Jest to książka na tyle inspirująca, że pomoże ci zacząć nowe, lepsze życie od razu, nawet po przeczytaniu kilku rozdziałów. Napoleon Hill ujawnia sekret jak stać się bogatym poprzez historie ludzi, którym się faktycznie udało osiągnąć niezależność finansową.

Pamiętaj: Przeczytanie inspirujących książek, to nie wszystko. Musisz przede wszystkim wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Nie odkładaj tego na później!
Zacznij wdrażać i testować poznane techniki osiągnięcia sukcesu od razu po przeczytaniu książki, albo nawet w trakcie jej czytania. Notuj, podkreślaj i powtarzaj sobie złote myśli każdej książki, które mogą ci pomóc w osiągnięciu sukcesu. Powodzenia!

 

Dodaj komentarz


  • Blogroll

  • Archiwa

  • x